Hatco HTGRAH-60 208V Foodwarmer 208V 1400W 60"
Out of stock
SKU
HTGRAH-60 208V
Foodwarmer 208V 1400W 60"
Dimensions
  • Length: 157.48 cm
Product Notes
  • Hatco Glo-Ray Infrared Food Warmer W/ On/Off Switch.
  • Pictured With Optional C-Leg (Not Included)
  • [ 208V 1400W 1Ph ] [ Element Size 56-1/2" ] [Terminals
  • {10" Wire Leads }, [60" Overall Assy Length ]
  • Grah-60
  • Available Accessories
  • Adjustable Tubular Stand 10"-14".
  • T-Leg Stand 10", 13-1/2", 16", 18". Pilot Light.
  • Adjustable Tubular Stand 10", 16".
  • Chain Suspension. Incandescent Lights.
  • Adjustable Angle Brackets.
  • Remote Infinite Control. Cord And Plug Set - 120V.
  • C-Leg Stand 10", 13-1/2". Remote Control Enclosure.
  • Breath Protection Shield.
More Information
Disable SaleableYes
Write Your Own Review
You're reviewing:Hatco HTGRAH-60 208V Foodwarmer 208V 1400W 60"