Hatco HTGRAH-48 208V Foodwarmer 208V 1100W 48"
Out of stock
SKU
HTGRAH-48 208V
Foodwarmer 208V 1100W 48"
Dimensions
  • Length: 127 cm
Product Notes
  • Hatco Glo-Ray Infrared Food Warmer W/ On/Off Switch.
  • Pictured With Optional C-Leg (Not Included)
  • [ 208V 1100W 1Ph ] [ Element Size 44-1/2" ] [Terminals
  • {10" Wire Leads }, [48" Overall Assy Length ]
  • Grah-48
  • Available Accessories
  • Adjustable Tubular Stand 10"-14".
  • T-Leg Stand 10", 13-1/2", 16", 18". Pilot Light.
  • Adjustable Tubular Stand 10", 16".
  • Chain Suspension. Incandescent Lights.
  • Adjustable Angle Brackets.
  • Remote Infinite Control. Cord And Plug Set - 120V.
  • C-Leg Stand 10", 13-1/2". Remote Control Enclosure.
  • Breath Protection Shield.
More Information
Disable SaleableYes
Write Your Own Review
You're reviewing:Hatco HTGRAH-48 208V Foodwarmer 208V 1100W 48"