Bakers Pride AS-S1022X 4" Caster Plate w/o Brake
In stock
SKU
AS-S1022X
Manufacturer:
Caster,Plate , 4",W/O Brake
Dimensions
  • Length: 11.43 cm
Product Notes
  • Material: Polyurethane Wheel
  • Length: 4" Top Plate | 102 mm Top Plate
  • Width: 4 1/2" Top Plate | 114 mm Top Plate | 2" Wheel | 51
  • Mm Wheel
  • Load Capacity: 680 Kg Per Set Of 4 | 1500 Lb Per Set Of 4
  • Load Height: 5 5/8" | 143 mm
  • Wheel Diameter: 4
More Information
Disable SaleableYes
BAKERS PRIDE:
AS-S1022X, BKPS1022X, S1022A, S1022X
ULTRAFRYER:
Write Your Own Review
You're reviewing:Bakers Pride AS-S1022X 4" Caster Plate w/o Brake